Rodzice dosyć często pytają o zabezpieczenie przyszłości swoich dzieci. Po wprowadzeniu rządowego programu 500+ wiele osób oszczędza przynajmniej część tych pieniędzy na start w dorosłość swoich pociech. Dlatego chciałbym pokazać symulację składki dosyć popularnego produktu Warta Posag. To program oszczędnościowo-ochronny, skierowany do rodziców, opiekunów, dziadków i wszelkich innych osób, które chcą zapewnić dziecku finansowe bezpieczeństwo. Przy zawieraniu umowy decydujemy jaką kwotę chcemy odłożyć. Możemy płacić miesięcznie, kwartalnie, co pół roku lub co rok. W razie gdy nas zabraknie lub będziemy mieli chwilowy problem z płynnością finansową Warta przejmie opłacanie składki.

KALKULACJA SKŁADKI

Skupmy się teraz na liczbach. Zaznaczam, że poniższa kalkulacja nie jest ofertą i kwoty mają zastosowanie przy przyjętych poniżej warunkach. Przychodzi do nas przysłowiowy Jan Kowalski, lat 34, informatyk. Decyduje się, że chce zapewnić swojej córce Kasi kwotę 20 000 złotych na 18-ste urodziny. Nie są to duże pieniądze, ale wystarczą na prawo jazdy i pierwszy samochód czy na pierwszy rok studiów. Ile to będzie kosztować Pana Janka?

Kasia ma 5 lat, a więc do 18 roku życia Pan Janek będzie płacił przez 13 lat składkę roczną 1561 zł. To tyle co przez trzy miesiące dostanie z programu 500+. Najważniejsze w razie gdy zabraknie Pana Kowalskiego to Warta przejmie opłacanie składki. Dziecko i tak dostanie ustaloną wypłatę.

Policzmy ile Pana Janka kosztuje gwarancja wypłaty:

Zatem cały koszt ubezpieczenia na 13 lat wyniesie 293 zł. To tylko 22,54 złote rocznie. Pamiętajmy, że to wyliczenie przy przyjętych założeniach. Składka dla Ciebie może się nieznacznie różnić. Zazwyczaj im jesteś młodszy, tym całkowity koszt jest niższy.

Dodatkowo Pan Janek może uzyskać inne opcje zabezpieczenia:

  • jeżeli zapłaci dodatkowo 99 zł rocznie Ubezpieczyciel zapewni dziecku rentę w wysokości 500 zł,
  • za 92 zł rocznie Warta może przejąć opłacanie składki w razie utraty pracy przez Pana Janka,
  • za jedynie 36 zł rocznie Kasia dostanie 20 000 zł w razie śmierci w wypadku ojca.

Kwotę renty wybieramy z dostępnego zakresu 500-3000 zł. Rodzinę możemy zabezpieczyć również w razie wystąpienia choroby, nieszczęśliwego wypadku czy pobytu w szpitalu dziecka.

Myślę, że to bardzo korzystna oferta. Zachęcam do kontaktu- przeliczę ile to ubezpieczenie będzie kosztować w Twoim przypadku.

Więcej o produkcie pod linkiem Warta Posag (klik)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.