Nie każde ubezpieczenie turystyczne na wyjazd narciarski jest takie samo. Należy zawsze czytać dokładnie warunki i dobrać polisę do własnych potrzeb. Nie powinniśmy patrzeć tylko na cenę, a na dopasowanie do naszego wyjazdu.

Przede wszystkim musimy sobie zadać pytanie czy będziemy poruszać się jedynie po wyznaczonych trasach czy również poza nimi. Wiele towarzystw rozgranicza te dwa warianty i od tego jest zależna wysokość naszej składki. W przypadku akcji ratunkowej czy późniejszego leczenia to dosyć istotne.

Koszty ratownictwa w górach lub leczenia za granicą mogą być bardzo wysokie. Należy pamiętać, że wyrabiając Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) mamy zagwarantowaną opiekę na zasadach panujących w danym kraju. W większości przypadków wiążę się to z dopłatą i możliwością skorzystania tylko z państwowych placówek. Ubezpieczenie rozwiązuje ten problem i pokrywa całe koszty leczenia do sumy określonej w warunkach.

Jeżeli pijemy alkohol na stoku, to musimy zwrócić uwagę czy nasza polisa pokryje koszty kiedy będziemy nietrzeźwi. Większe firmy ubezpieczeniowe posiadają już w ofercie taką opcję lub odpowiedzialność jest dostępna już w standardzie. Zazwyczaj dostaniemy pomoc przy pokryciu kosztów leczenia czy ratownictwa. Jednak pamiętajmy, że nie zostaną pokryte szkody, które wyrządzimy osobom trzecim.

Wybierajmy też dosyć wysokie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. To analogiczne ubezpieczenie jak OC auta. W razie wypadku na stoku czy poza nim będziemy mieć wsparcie, które na pewno będzie nam potrzebne. Przy dużych prędkościach możemy zrobić krzywdę nie tylko sobie, ale również i innym. Możemy być zobowiązani do pokrycia kosztów leczenia, odszkodowania za następstwa nieszczęśliwych wypadków czy nawet uszkodzenia w sprzęcie. Sumy wypłacane w takich wypadkach są nieosiągalne dla przeciętnego człowieka.

Samo ubezpieczenie przy kosztach całego wyjazdu nie powinno być dużym wydatkiem. Ceny dobrej polisy zaczynają się od kilkunastu złotych dziennie. Warto się zabezpieczyć i zapewnić sobie spokojny odpoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.