Kiedy ubezpieczamy dom zyskujemy mnóstwo korzyści. Za niewielką kwotę rocznie dostajemy zabezpieczenie w razie uszkodzenia budynku, wsparcie dla nas i bliskich czy nawet ubezpieczenie ruchomości domowych poza domem.

Należy jednak zwrócić szczególną uwagę, że z posi adaniem domu wiążą się również obowiązki. Każdy właściciel powinien pamiętać o wykonywaniu okresowych przeglądów technicznych wymaganych przepisami prawa. Brak odpowiednich przeglądów domu jednorodzinnego w określonym terminie skutkuje w przypadku szkody możliwością odmowy przez Ubezpieczyciela odszkodowania lub znacznego pomniejszenia wypłacanej kwoty.

Obowiązkowe przeglądy techniczne:

Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane Dz.U. 1994 nr 89 poz. 414

Wszystkie weryfikacje powinny być wykonane przez osoby do tego uprawnione. Posiadające uprawnienia budowlane lub kwalifikacje wymagane w danej dziedzinie. To tylko część obowiązków właściciela domu jednorodzinnego. Dbajmy o własny cztery kąty oraz bądźmy świadomym konsumentem. W razie potrzeby doboru odpowiedniego ubezpieczenia Waszego domu lub mieszkania zawsze chętnie pomogę (dane i formularz w zakładce “Kontakt” w menu na górze strony)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.