Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie gdzie zakupimy najtańsze ubezpieczenie samochodu. Jest wiele zależnych, które ustalają ostateczną stawkę naszej polisy. Porównując składkę jednego roku nie mamy pewności, że za rok to samo towarzystwo zaproponuje nam również najtańsze ubezpieczenie na rynku.

Po pierwsze, szukając najniższej ceny, przede wszystkim musimy kalkulować składki w wielu firmach. Na rynku mamy mnogość firm ubezpieczeniowych z różną polityką stosowaną wobec Klientów. Ciężko określić akurat w danym czasie które towarzystwo ubezpieczeniowe zaproponuje nam najniższą składkę.

Po drugie nigdy nie czekajmy do zakupu ubezpieczenia na ostatnią chwilę. Tracimy czas, który potrzebny jest nam do podjęcia spokojnej decyzji zakupu. Mając ostatni dzień na wybór często stajemy tylko przed możliwością przedłużenia polisy z poprzedniego roku.

Po trzecie nigdy nie sugerujmy się ceną jaką mieliśmy za poprzedni rok, jaką ma sąsiad czy jaką mieliśmy za inne auto. Kalkulatory liczące kwoty są tak skonstruowane, że przy tym samym Kierowcy potrafią podać inną cenę nawet w zależności od marki auta. Każde towarzystwo posiada swoją wytyczne, według których kalkulowane jest nasze ubezpieczenie

Dodatkowo zachęcam do przeczytania:
https://jb-ubezpieczenia.pl/oc-auta-dlaczego-najtansze-nie-znaczy-najlepsze/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.