Często w rodzinie jedyne auto jest zarejestrowane tylko na jednego ze współmałżonków. Pewnego dnia pojawia się jednak drugi samochód i chcemy go zarejestrować np. na męża, który nigdy nie posiadał auta. Zastanawiamy się nad wysokością składki pierwszego ubezpieczenia.

Większość towarzystw ubezpieczeniowych wychodzi do nas z pomocną ręką. Jeżeli posiadamy wspólnotę majątkową, to możliwe jest przeniesie nie zniżek posiadanych przez męża czy żonę. Wystarczy o takim fakcie poinformować swojego agenta. Przygotuje on stosowne oświadczenie do wypełnienia. Wysokość zniżek zostanie ustalona na identycznym poziomie jaki posiadała osoba, z której zostały przenoszone.

W każdym towarzystwie przeniesienie zniżek może wyglądać inaczej, ponieważ firmy indywidualnie ustalają zasady procesu. Dlatego czasem dostaniemy odmowę przeniesienia. Warto wtedy zapytać o tę możliwość u innego agenta, który posiada szerszą ofertę ubezpieczeń. Korzystajmy z możliwości jakie posiadamy i świadomie wybierajmy ubezpieczenie według naszych potrzeb.

W razie potrzeby wsparcia w przeniesieniu zniżek proszę o telefon lub wiadomość. Moje dane znajdziecie w zakładce kontakt na górze strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.